עיסוי רפואי

עיסוי רפואי הינו טיפול, אשר מטרתו הריאשונית, היא עזרה רפואית. המטרה היא לטפל בפתלוגיה או בטראומה (ז”א מחלה, פציעה או כאב) בין אם הם אקוטיים, או כרוניים. דבר נוסף זה להשיב לגוף את יכולתו התיפקודית התקינה, הקלה על כאבים ושיפור היציבה וטווח תנועתו.
הטיפול יכול להיות חד פעמי או לחלופין תחזוקתי. הטכניקות, הכלים הטיפוליים ומטרת הטיפול יכולים להשתנות ממפגש למפגש. בהתאם למטופל/ת ניבחר איזו שיטה להשתמש, בין אים זה רקמות עמוק, אקרופסורה, טווינא, שיאצו, רפלקסולוגיה, ארומותרפיה, שבדי, קרח, הארכות, P.N.F וכ”ו. משך הטיפול הוא באיזור שעה. הטיפול לרוב נעשה על מיטת עיסוי ועל הגוף עם שמן, אך לפעמים גם יוכל להיעשות על הבגדים וגם בישיבה.
חשוב להבין, שלרוב צריך יותר מאשר טיפול בודד, ע”מ “לפתור” את כל הדברים. לרוב תהיה הקלה בתום הטיפול ובעיקר ביום המחרת. דבר נוסף שהוא מאוד חשוב שאחרי טיפול כזה (בעיקר מפני שהשפעתו על הגוף היא עמוקה וחזקה) זה לנוח, לא להתאמץ, גם אם הכאב נעלם כליל או בחלקו הגדול (מפני שזהו מצב מסויים, אשר נותן תחושת הקלה, אך אם נתאמץ, הגוף עלול להיתפס ולכאוב יותר ביום שאחרי). דבר חשוב נוסף הוא לשתות הרבה אחרי הטיפול מים ותה צמחים נטול קופאין (קפה, מיץ קולה ותה לא נחשבים כשתיה) המטרה היא שהגוף יישתן ויעזור בתהליך הוצאת וניקוי הרעלים והפסולת, שהצטברה לנו בגוף.
במידה ויש מומלץ להגיע לטיפול עם בדיקות ואיבחון מהרופא. לפני העיסויי, לפעמים גם במהלכו תיעשה בדיקה כלשהי ע”מ להבין כמה כואב האיזור, מהו טווח התנועה, החוזק והגמישות.
חשוב מאוד שלמטפל יהיה יידע נרחב באנטומיה, שלד, שרירים ופתלוגיה (תורת הגוף והמחלות).
עיסוי רפואי יכול לעזור לכאבים של פריצת דיסק, גב תפוס, כאבי שרירים, ברכיים, תיסמונת התעלה הקארפלית, צלקות, הורדת גבס, שיפור טווח תנועה, צליפת שוט, כתף קפואה וכ”ו.

דילוג לתוכן