עיסוי רקמות עמוק

עיסוי רקמות עמוק, הינו עיסוי הנועד לשחרר ולהפיג כאב ולהוריד טונוס מהרקמות העמוקות וגם מהשיטחיות של הגוף. הטיפול יכול לכלול גם עבודה על השלד, מפרקים, גידים, רצועות וכמובן שרירים.
חשוב להבהיר, שגם כאן לא “ניפתור” הכל בעיסויי בודד. לרוב תורגש הקלה, מייד עם תום הטיפול, ובעיקר יום אחריי. דבר נוסף שהוא מאוד חשוב שאחרי טיפול כזה (בעיקר מפני שהשפעתו על הגוף היא עמוקה וחזקה) זה לנוח, ולא להתאמץ, גם אם הכאב נעלם כליל או בחלקו הגדול (מפני שזהו מצב מסויים, אשר נותן תחושת הקלה, אך אם נתאמץ, הגוף עלול להיתפס ולכאוב יותר ביום שאחרי). דבר חשוב נוסף הוא לשתות הרבה אחרי הטיפול מים ותה צמחים נטול קופאין (קפה, מיץ קולה ותה לא נחשבים כשתייה) המטרה היא שהגוף יישתן ויעזור בתהליך הוצאת וניקוי הרעלים והפסולת, שהצטברה לנו בגוף. לתהליך ולסידרה הטיפולית יש חשיבות רבה ע”מ שתישמרנה התוצאות שהגענו אליהן, וגם ע”מ שנוכל להמשיך לצור הטבה ושיפור במצב.
מטרת העיסוי היא לגרום למטופל להרגיש יותר “קליל” עם עצמו, הגדלת טווח התנועה, שיפור הגמישות, ומצב הרוח.
במהלך חיי היומיום השיגרתיים, העמוסים והלחוצים, נוצרת תגובה גם בגופינו (חשוב להבין שגוף ונפש הם דבר אחד ז”א אומרת כשאנו חווים לחץומתח נפשיים, גם גופינו מגיב לכך. הוא מתכווץ, נילחץ ונדרך. זה מתחיל ברקמות העמוקות ומשם יוצא לשיטחיות, לכן מטרתינו, היא לתחזק את הגוף ולעזור לו להתמודד עם המתחים והלחצים, ממש כמו שאנו מטפלים בריכבינו עם שמנים ותוספי דלק).
בעקבות הלחץ(הנפשי והפיסי), נוצרים ספאזמים, ועליים בתונוס השרירם, דבר המקשה על זרימת דם טובה, ומכאן נוצרת פגיעה באספקת חמצן, חומרי מזון, פינויי פסולת ויציאת רעלים. דבר זה בעתיד עלול לגרום לכאבים, ותחושת חוסר נוחות. ע”מ לעזור לגוף להתמודד עם מצבים אלוו בתהליך הריפויי העצמי שלו, יש לנו את עיסוי הרקמות עמוק.

דילוג לתוכן