עיסוי שוודי

שהיום גם ניקרא עיסוי קלאסי, עיסוי הוליסטי וכ”ו. קצת היסטוריה: העיסוי השבדי הומצא ופותח ע”י פרופסור פר הנדרקי לינג בתחילת המאה ה 19. מטרת העיסוי הייתה שיטת ריפויי ע”י שיפור זרימת הדם והלימפה. העיסוי השוודי הינו עיסוי, המשמש בעיקרו להרגעה ולפינוק. המטרה היא לשפר זרימת דם, לימפה והרגעת הנפש ע”י הזרמת אנדורפינים (הורמונים הגורמים לתחושת נחת והורדת כאב). ישנן כל מיני טכניקות אשר ניתן לעבוד עמן בעיסוי השוודי כגון: ליטוף אשר מטרתו לחמם ולהכין את האיזור לעבודה, ובנוסף להרגיש את טונוס השריר ע”מ שיהיה אפשרי להעריך, כמה “תפוס” המטופל שלנו. טכניקה נוספת היא לישה אשר מטרתהליצור חיכוך, לחמם את האיזור (ע”מ שיהיה אפשרי להיכנס קצת יותר עמוק ללא תחושת כאב) ולהפריד בין רקמות השרירים השונות והעור. פיתולים אשר גם מטרתם להפריד את הרקמות, השרירים והעור. לחיצות אגודלים, ע”מ להיכנס קצת יותר עמוקוע”י כך לעזור בשיחרור השרירים, בצורה יותר יעילה וטובה. ותיפופים אשר נועדו לשיפור המרצה והזרמת הדם. רוב התנועות נעשות לכיוון הלב (מפני שהמטרה העיקרית היא שיפור זרימת הדם והלימפה)
העיסוי לרוב הוא נעים, עדין ושיטחי, אך עדיין יכול להיות עמוק (למרות שלרוב העיסוי השוודי עדין יותר מעיסוי רקמות עמוק).תנועות העיסוי הן עדינות וארוכות,ע”מ שהמטופל יוכל לחוש שלווה ולהירגע. זהו עיסוי המומלץ כאשר הולכים לספ או התפנקות בבית מלון, אך גם בבית הלקוח ומשם ישר לשכב לנוח במיטה, והוא מומלץ בימי הולדת,נישואין חגים, או סתם כשבא לכם לפנק את האדם הכי חשוב בעולם…. את עצמך.
כפי שאומרים שגוף ונפש דבר אחד הם, ע”י הפגת מתח וכאב פיזי, והרגעת הגוף, ממאמצי היומיום, אנו נרגיע את הנפש דבר המאוד חשוב באורח חיים לחוץ ואינטנסיבי, כמו שלנו.

דילוג לתוכן